Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
18.06.2014 11:17 - Отборите на две градски училища спечелиха купата на Осмия турнир „Лъвски скок”,
Автор: zabunova Категория: Спорт
Прочетен: 1458 Коментари: 0 Гласове:
0

Всички победители получиха медали          Осмият турнир „Лъвски скок”, организиран от Общински комитет „Васил Левски”, община Бяла и НЧ „Трудолюбие”, се състоя на спортната площадка на НУ "Св.Св. Кирил и Методий" в града на 28 май. Той премина в надпревара между 5-те общински училища: НУ "Св. Св. Кирил и Методий" град Бяла; НУ "П. Р. Славейков" град Бяла; ОУ "Н. Й. Вапцаров" гара Бяла; ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" село Полско Косово; ОУ "Неофит Рилски" село Копривец.
     Председателят на ОбК „Васил Левски” Румен Радев поздрави децата с поредното състезание на дълъг скок, което се посвещава на 177-та годишнина от рождението на Апостола, благодари на фирмите, спонсорирали прояватас финансови и материални средства, с които турнирът се превърна в истински спортен празник и достави удоволствие на децата - Земеделски производител Димитър Шишков, "Денкови Асембли Електроникс" ООД, нотариус Сашенка Константинова, собственикът на магазини "Фамилия" Иван Гьоков и Община Бяла. Инж. Любомир Спирдонов откри състезанието. Съдията Лили Костова обясни регламента и извади двете флагчета – бяло и червено – за успешен и неуспешен скок. Състезателите бяха разделени на две възрастови групи - І и ІІ клас и ІІІ и ІV клас. След едночасовото скачане и мерене на скоковете, бяха наградени най-добрите, разпределени от организаторите по възрастов признак. Между двата тура Дянко Колев, основател на местната организация на името на Дякона, проведе кратка анкета с участниците и техните поддръжници на спортния терен и награди правилните отговори с книжки с патриотична тематика.
      Резултатите обяви главния съдия на турнира Лили Костова, треньор на отбора по хокей на трева „Бяла” при СКХТ – Бяла. Най-напред бяха зарадвани най-нетърпеливите - победителите от първи и втори клас.       І възрастова група:
      Момчета:
1. Данаил Людмилов - НУ "Св.Св. Кирил и Методий" - Бяла - 3.13 м. - рекорд на турнира.
2. Илиян Илков - ОУ "Св.Св. Кирил и Методий" - с. П. Косово - - 3.05 м.
3. Любослав Ковачев - НУ "П.Р. Славейков" - Бяла - 2.57 м.

Момичета:
1. Ива Илиева - НУ "П.Р. Славейков" - Бяла - 2.70 м.
2. Андрея Йорданова - ОУ "Св.Св. Кирил и Методий" с. П. Косово - 2.50 м.
3. Пресияна Иванова - НУ "Св.Св. Кирил и Методий" - Бяла - 2.02 м.

ІІ възрастова група:
     Момчета:
1. Георги Костадинов - НУ "П.Р. Славейков" - Бяла - 3.84 м.
2. Преслав Вечеславов - НУ "Св.Св. Кирил и Методий" - Бяла - 3.40 м.
3.Алекс Стефанов - ОУ "Св.Св. Кирил и Методий" с. П. Косово - 3.13 м.

Момичета:
1. Севдиш Салимова - НУ "Св.Св. Кирил и Методий" - Бяла - 3.36м.
2. Симона Стоянова - НУ "П.Р. Славейков" - Бяла - 3.30м.
3. Камелия Иванова - ОУ "Н.Й. Вапцаров" - гара Бяла - 2.76м.

Най-дълъг скок - Георги Костадинов - НУ "П.Р. Славейков" - Бяла - 3.84м.
       Двата отбора – на училишето-домакин НУ „Св. Св. Кирил и Методий”и НУ „П. Р. Славейков”, бяха обявени за отборни победители и получават купата на турнира.     Всички победители получиха медали.